Sultan Papağanı Gagası ve Uyku Zamanı

Sultan Papağanı Gagasını Birbirine Sürtmek

sultan papağanı uyku zamanı

Üst ve alt gaga birbirine sürtülür hafif bir gıcırtı çıkar bu arada bu rahat olmanın keyfinin yerinde olduğunun ve dinlenmede olduğunun ifadesidir. Ve buna ek olarak ta yerde bir adım öne zıplar. Eğer bir dişiye rastlarsa onu tam kulağının dibinde yüksek tonda bir ötüşüyle etkilemeye çalışır.

Dişiler daha nadir ve daha az değişik tonlarda öterler. Eğer bir dişi erkeği kabul etmişse yere çöker gibi iyice yapışır ve kendini iyice düzleştirerek erkeğe kabul ediyorum sinyali verir.

Ağaçkakan Gibi Gagasını Sert Zeminlere Vurması

Sessizce ötüşmeler başlar ve daha yüksek olan tonlarda ötüşler ile erkek gaza getirilir. Dişi erkeğin üstüne doğru koşarak, onu iterek ve kendisini yere yapıştırarak erkeği kızıştırır.

Bazen de erkeğin davranış biçimini taklit eder. Kızışmada birde gagalaşmak ve yemlemek yapılır. Çiftleşme aşaması aynı zamanda üçlü aşamada deniyor.

Bu nedenle her zaman bu 3 davranış olarak uygulanmaya da biliyor. Çünkü erkek kuşlar genelde sıkça bu davranışları yapıyorlar. O anda dişinin yumurtlamaya hazır olup olmaması da çok önemli olmuyor.

Bu şekilde diğer dişilere kendilerini gösteriyor ve sürüdeki en iyi erkeğin kendileri olduğunu anlatmaya çalışıyorlar.

Sultan Papağanı Uyku zamanı ve Şekerleme yapması

Sultan papağanları gün içinde de kısa süreli uyur veya uyuklarlar. Uyurken kafalarını geriye kanatlarının arasına sokarlar ve bir ayaklarını görünmeyecek şekilde tamamen yukarıya çekerler.

Uyuklarken daha çok tüylerini kabartırlar ve gözler yarı açık veya kapalı olarak duru bazı kuşlar kanatlarını hafifçe aşağıda sarkıtırlar. Çoğu zaman hafifçe kendilerince sesler çıkarır veya gagalarını (alt ve üst gagayı) birbirine sürterek durular. Bazen de uyuyan sultanlar kafalarını bir dala veya duvara yaslar.

0/Konu hakkında ne düşünüyorsun?/Yorumlar

Daha yeni Daha eski