Sultan Papağanı Banyo Yaptırma

Sultan papağanları, banyo yapmayı çok severler bu nedenle de bu imkan onlara sıkça verilmelidir. Bunun için piyasada satılan hazır banyolukları kullanabilir, evde olan uygun bir kaptan faydalanabilirsiniz.

sultan papağanı banyo

Ayrıca satılan sprey aletlerinden de bu işlem için faydalanmak mümkün, spreyle gözlerine ve kulaklarına dikkat ederek (yağmur yağar gibi) sulta papağanınızı her gün veya haftada en az 2 kere düzenli sprey sıkabilirsiniz.

Banyo suyu olarak ılık duru su kullanılmalı sadece ve banyo sonrasında da kuş kendi halinde kuruyabileceği mümkünse şayet güneş alan bir köşeye konmalı.

Sultan Papağanı Banyosu

Özellikle banyo saatleri öğlen ortamı sıcak/ılık olduğu zamanlarda yaptırılmalı ki kuş ıslak kalıp hastalanmasın ve kurusun. Kış aylarında havaların daha soğuk olduğu zamanlarda ise banyo yaptırmadan önce oda ısısı mutlaka kontrol edilmeli ve kuşun kuruyabileceği üşütüp hasta olamayacağı bir şekilde ayarlanmalıdır.

2/Konu hakkında ne düşünüyorsun?/Yorumlar

  1. Feyyaz9.7.17

    Sultan papağanı hakkında faydalı bilgiler paylaşmışsınız. Ama benim ilgimi çeken yazıdan çok yazı sonuna eklediğiniz video oldu :D

    YanıtlaSil
  2. Mustafa13.8.17

    Sultan papağanı banyo ettirilirken şampuan sabun gibi kimyasallar kullananlar var. Lütfen bu gibi davranışlarda bulunmayalım. Sadece ılık su ile hafifçe yıkamak yeterli olacaktır. Sultan papağanları hassas canlılardır, özen gösterelim.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski